"Гаряча лінія" Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області тел. 0(61)-213-23-63 (щодня з 10.00 до 17.00, перерва з 13.00 до 14.00)
Пошук по сайту

Головна сторiнка >>> Пенсійному фонду - 25 років

З історії розвитку органів Пенсійного фонду України в Запорізькій області


   Органи Пенсійного фонду України в Запорізькій області свою історію ведуть від 14 січня 1991 року, коли було призначено Чернова Володимира Миколайовича начальником Запорізької філії Українського республіканського відділення Пенсійного фонду СРСР та перших 53 уповноважених спеціалістів в містах та районах області. Серед них Герасименко Т.І., Дудко Н.Г., Дядькова Л.В., Корольова В.Б., Кузьменко Л.М., Литвиненко С.П., Мануілова Т.В., Несвіт В.В., Сінашенко Т.І., Собецький А.Г., Христова С.В., Шингаренко Г.І. Розуміння необхідності розбудови нової національної пенсійної системи, висока відповідальність «першопрохідців» долали всі перешкоди початкового періоду.

   З липня 1994 року були створені районні та міські відділи Фонду зі статусом юридичних осіб. В цей період обласне управління та відділи у містах і районах брали активну участь у впорядкуванні фінансових потоків: страхові внески акумулювались на рахунках районних та міських відділів Фонду і безпосередньо на цьому рівні спрямовувались на пенсійні виплати. Крім того, кошти які надходили до районних відділів в нашій області, де їх був надлишок, того ж дня направлялись пенсіонерам інших областей, де їх не вистачало.

   До 5-ї річниці Пенсійного фонду України в області нараховувалось 515 працівників. В 1996 році комплексами “АРМ-інспектор” обладнано 90 робочих місць в міських і районних відділах. Це був початок комп’ютеризації, перший крок до системи персоніфікованого обліку. Початок цій справі в області було покладено спільним розпорядженням Пенсійного фонду України та Запорізької обласної державної адміністрації від 26.04.1999 № 11/22/20, яким затверджено Комплексний план впровадження в органах Пенсійного фонду в області автоматизованого персоніфікованого обліку відомостей. З листопада 1999 року були створені спеціальні підрозділи з його впровадження. Першими розпочали цю роботу Комунарський, Хортицький та Шевченківський райвідділи м. Запоріжжя, Бердянський, Токмацький міськвідділи, Вільнянський, Гуляйпільський, Кам’янсько-Дніпровський, Мелітопольський, Токмацький та Якимівський райвідділи. У 2000 році впровадження СПОВ було завершено в усіх управліннях.

   У вересні 2001 року начальником обласного управління призначений досвідчений керівник Казачук Анатолій Васильович.

   В липні 2002 року утворено головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області. Районні, міські відділи перетворені в управління в районах і містах. Одночасно відбулась дуже важлива для розвитку органів Фонду в області подія - прийняття функцій з призначення та виплати пенсій. Був проведений комплекс заходів щодо організації роботи пенсійних підрозділів в головному та територіальних управліннях. У її витоків стояла Балицька Любов Веніамінівна, яка прийшла з головного управління праці та соціального захисту населення на посаду заступника начальника Головного управління, а разом з нею Кирилова С.А., Ткачова Н.Н., Чабан Н.П., Ширингіна О.Н., Гопка Є.О., Грицькова Н.Н, Комісаренко В.І., Дяченко Т.М. та інші.

   Питання, які виникли у зв’язку із збільшенням вдвічі до 1490 осіб чисельності працівників, були успішно вирішені керівництвом Головного управління.

   У 2006 році в Головному управлінні створено управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та працівників силових структур, ядро якого склали працівники облвійськомату на чолі з Судариковим Ігорем Юрійовичем, яке забезпечило комплексне обслуговування 22,5 тисячі військових пенсіонерів.

   Напередодні переходу пенсійної системи на страхові принципи органи Пенсійного фонду в Запорізькій області, маючи потужний технічний та кадровий потенціал, беруть участь у загальнодержавних експериментах. Відповідно до Закону України від 19.10.2000 № 2057-ІІІ в області, наряду з Львівською та Луганською областями, проводився експеримент з підвищення ефективності роботи державних цільових фондів, а з вересня 2002 – по грудень 2004 років на базі управлінь Пенсійного фонду в Пологівському та Гуляйпільському районах - з використання даних персоніфікованого обліку відомостей для призначення страхових виплат та житлових субсидій. Результати експерименту згодом стали підґрунтям запровадження єдиного соціального внеску.

   У 2003-2004 роках на обласному та районному рівнях укладені угоди про співпрацю з соціальними партнерами: об’єднаннями профспілок, роботодавців, ветеранів, молодіжною організацією; створена обласна організація профспілки працівників Пенсійного фонду України; введено оцінку (рейтинг) результатів роботи підвідомчих управлінь, яка проводиться щоквартально; засновано Дошку пошани Головного управління “Рівняймося на кращих”, до якої щорічно заносяться 18 кращих працівників.

   В квітні 2008 року започаткований конкурс-огляд на кращий відділ ДВС та державного виконавця по стягненню коштів в інтересах ПФУ.

   У 2010 році за ініціативи Головного управління Фонду в області на якісно новий рівень виходить співпраця з місцевими органами влади, територіальною інспекцією праці в питаннях легалізації заробітної плати та зайнятості населення. У серпні це питання розглянуто на засіданні Запорізької регіональної ради при голові облдержадміністрації. В результаті спільної роботи сьогодні область має одні з кращих результатів серед регіонів країни.

   У липні 2010 року в управлінні Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Запоріжжя відкрита перша в області сучасна операційна зала з обслуговування громадян за принципом «єдиного вікна». Досвід її роботи впроваджено в усіх 28 управліннях Фонду в містах та районах.

   В 2011 році Головне управління ПФУ зайняло I місце в області за підсумками Всеукраїнського конкурсу «Приязна адміністрація» та нагороджене Грамотою обласної державної адміністрації. З цього року Головним управлінням засновано регіональний конкурс серед ЗМІ на краще висвітлення актуальних питань пенсійної тематики. Підсумки підводяться до Дня журналіста.

   Серйозним випробовуванням для органів Пенсійного фонду в області стала робота по прийому на пенсійний облік вимушених переселенців з Донецької та Луганської областей. Найбільш напруженим був період з вересня 2014 року по лютий 2015 року. В цей час кожного дня до територіальних управлінь Фонду зверталося від півтори до двох с половиною тисяч громадян. Розуміючи, що за кожною пенсійною справою стоїть доля конкретної людини, спеціалісти управлінь працювали не рахуючись з особистим часом. На теперішній час здійснено прийом 97 тисяч вимушених переселенців, з них 65 тисяч - поставлено на постійний пенсійний облік.

   Чільне місце в роботі Головного управління займає узагальнення кращого досвіду роботи підвідомчих управлінь з різних напрямів їх діяльності. За останніх 10 років в Інформаційно-методичному бюлетені Головного управління розміщено 45 таких матеріалів, зокрема роботи управлінь з обслуговування та розгляду звернень громадян в Запорізькому та Комунарському районах, легалізації ринку праці – в м. Мелітополі та Мелітопольському районі, в управлінні ПФУ, питань контрольно-перевірочної роботи за нарахуванням та сплатою платежів, практики впровадження в територіальних управліннях дистанційних форм інформаційно-роз’яснювальної роботи та обслуговування громадян та інші. 31 з них опубліковано у відомчих періодичних виданнях Пенсійного фонду України.
   Виконання завдань, покладених на органи Пенсійного фонду, в області сьогодні забезпечують 1317 працівників. За останні 10 років їх кількість з повною вищою освітою зросла вдвічі. Йде постійний процес омолодження кадрового складу. Середній вік держслужбовців - 39 років, з них близько 30 % мають стаж державної служби від 5 до 10 років.
   Працівники управлінь Фонду в області – це соціально активні люди з широким світоглядом та колом інтересів. Вони захоплюються образотворчим та прикладним мистецтвом, беруть участь у художній самодіяльності, спартакіадах держслужбовців. Зокрема, збірна команда пенсійників в 2014 та 2015 роках займає друге місце в обласних змаганнях. В 2015 році збірна команда держслужбовців Запорізької області зайняла I місце у Всеукраїнській спартакіаді. У її складі 22 спортсмени, з них 7 – представники управлінь ПФУ. Це Науменко П.П., Павліченко І.М., Мандичев О.Г., Святковська Н.В., Цветкова Н.С., Гончаренко М.А., Гончаров В.М.

   Крокуючи назустріч ювілею доречно буде згадати людей, які за вагомий внесок у вирішення питань соціального захисту відзначені державними нагородами: Замула Тетяна Василівна – орденом «Княгині Ольги» ІІІ ступеня; Чернов Володимир Миколайович – орденом «За заслуги» ІІІ ступеня; Казачуку Анатолію Васильовичу присвоєно звання «Заслужений працівник соціальної сфери України». 25 керівників та спеціалістів Головного та територіальних управлінь нагороджені Почесними Грамотами Верховної Ради Кураїни, Кабінету Міністрів України та Подякою Прем’єр-міністра України.

   Нинішнє покоління керівників та спеціалістів готові забезпечити виконання всіх завдань, покладених на органи Пенсійного фонду України в області.
  
Наша адреса:
69057, Україна, м. Запорiжжя,
пр. Соборний, 158-б

Контакти:
Телефон: (061) 224-63-27
Факс: (061) 224-63-28

E-mail:
avt@zp.pfu.gov.ua

  Останнi новини
 Головне управлiння iнформує:
02-04-2018
УВАГА!!!
   З 02.04.2018 року працює інформаційна сторінка Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області,...
02-04-2018
До уваги внутрішньо переміщених осіб з Донецької та Луганської областей
   З 1 липня 2016 р. відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 14.03.2016 №...
Головна Написати нам листа Карта сайту На початок сторiнки
Copyright © 2007 ГУ ПФУ в Запорiзькiй областi Hosted & Created by Dmitry
69057, Україна, м. Запорiжжя, пр. Соборний, 158-б   Телефон + 38 (061) 224-63-27, факс + 38 (061) 224-63-28